This website uses cookies to ensure you get the best experience
OK

НЯНЯ з фінансового моніторингу

НЯНЯ для СПФМ
28 квітня 2020 р. вступив в силу Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Новий Закон про фінансовий моніторинг значно змінив відповідальність суб'єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ), зокрема, збільшено розміри штрафних санкцій в десятки разів. Водночас, для різних СПФМ встановлюються різні граничні розміри штрафу:
  • для СПФМ, які є фінансовими установами – 10 % від обороту, але не більше 135,15 млн грн;
  • для інших СПФМ – двократний обсяг вигоди, а якщо не можливо визначити, – 27,03 млн грн.
Послуги для СПФМ
Фахівці Юридичної корпорації «Принцип» надають суб'єктам первинного фінансового моніторингу консультаційні послуги з питань:
підготовка внутрішніх нормативних документів для СПФМ;
заповнення суб'єктами перинного фінансового моніторингу повідомлень Держфінмоніторингу та зберігання відомостей;
ідентифікації та верифікації клієнта;
встановлення кінцевого бенефіціарного власника клієнта;
моніторингу клієнтів і транзакцій у відповідності до вимог законодавства про фінансовий моніторинг;
купівлі-продажу нерухомого та рухомого майна;
переддоговірної перевірки надійності контрагентів на предмет їх репутації, податкової добросовісності, відсутності ризикових ознак у розумінні фінансового моніторингу;
проведення моніторингу ділових відносин та фінансових операцій клієнта, що здійснюються у процесі таких відносин, щодо їх відповідності наявній у СПФМ інформації про клієнта, його діяльність та ризик (у тому числі, в разі необхідності, про джерело коштів, пов'язаних з фінансовими операціями).
Переддоговірна перевірка контрагентів
Кожен суб'єкт підприємницької діяльності може стикатися з потребою перевірки надійності ділових партнерів та їх добросовісності перед початком ділової співпраці та укладанням договору.

Досить часто трапляються ситуації, коли товари або послуги надаються замовнику за умови 100% передплати, проте після отримання продавцем/виконавцем коштів за договором виявляється, що він не лише не може виконати договірні зобов'язання, але вже й так має борги перед попередніми замовниками та відповідні судові справи.

Також існує ризик, що договір від імені контрагента може бути підписаний не уповноваженою на це особою, що, в свою чергу, може стати приводом для визнання договору недійсним.

Такої ситуації можна було б уникнути, якби постраждала сторона до підписання договору та здійснення оплати перевірила добросовісність та надійність контрагента.
Юридична корпорація «Принцип» радить суб'єктам підприємницької діяльності, які починають будь-які комерційні та господарськими відносини з новими діловими партнерами, проявляти обачність та перевіряти майбутнього контрагента.
Перевірку надійності та добросовістності контрагентів адвокати Юридичної корпорації «Принцип» повністю готові взяти на себе та надати юридично-консультаційні послуги за такими напрямками:
Юридичний супровід створення, забезпечення діяльності та управління юридичними особами;
Консультації з дотримання юридичною особою вимог податкового законодавства та фінансового моніторингу;
Моніторингу клієнтів і транзакцій у відповідності до вимог законодавства про фінансовий моніторинг;
Переддоговірна перевірка надійності ділових партнерів на предмет їх репутації, податкової добросовісності, відсутності ризикових ознак у розумінні фінансового моніторингу;
Аналіз судових справ за участі контрагента (з відкритих реєстрів) та отримання інформації щодо податкового боргу контрагента (за наявності).
Юридичний супровід правочинів з купівлі-продажу нерухомого та рухомого майна;
Залиште Ваше питання і ми зв'яжемось якнайшвидше
E-mail
Name
Phone
Comments
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних, відправку вам листів та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА
У разі виникнення спірних питань, пов'язаних з результатами фінансового моніторингу, може постати необхідність проведення судової експертизи. Партнер ЮК «Принцип» - Експертно-правова група «Незалежний Інститут Судових Експертиз» за заявою сторін проведе економічну експертизу, яка дослідить обґрунтованість розміру застосованих штрафних санкцій, а в комплексі з науково-правовою експертизою визначить юридичні обґрунтування цих санкцій.
З усіх питань щодо фінансового моніторингу, перевірки контрагентів, переддоговірного аудиту, оподаткування та інших питань, які можуть виникнути при здійсненні юридичними особами та суб'єктами первинного фінансового моніторингу своєї діяльності, звертайтеся на гарячу лінію Юридичної корпорації «Принцип» або залиште свою заявку у формі вище.


E-mail: info@princip.com.ua
Телефон: 044 581 30 80 / 067 5555 222 / 050 360 16 82